KURUMSAL

Hakkımızda

Image description

1987 yılında kurulmuş olan Altek A.Ş.; dünyaca ünlü kimyasal proses ekipmanları ile selüloz, kağıt, sunta ve mdf üretimine yönelik makine üretici firmalarının türkiye temsilciliklerini başarı ile sürdürmektedir.

Fizibilite çalışmalarından üretime kadar, endüstriyel yatırım faaliyetlerinin her aşamasında gerek duyulan yatırım, planlama ve organizasyon çalışmalarını başarıyla gerçekleştiren Altek A.Ş.; proses ekipman ve kimyasalların temini, ekipman imalat ve montajı, start-up ve eğitim hizmetlerini optimum maliyet ve yüksek kalite anlayışı ile müşterilerine tam bir iş birliği ile sunmaktadır.

Eğitimli ve deneyimli kadrosu ile kimyasal proses tasarımı, proses ekipmanı ve kimyasalları ile özel alaşımlı korozyona dayanıklı malzeme temininin yanı sıra satış sonrası teknik destek ve servis konularında faaliyet gösterir.

Güvenilirlik, kalite ve kalıcı çözüme verdiği önemle tam hizmet anlayışını benimseyen Altek A.Ş.; stoklu çalışma özelliği ve hızlı hizmet anlayışı ile sektörünün lider firmaları arasındaki yerini başarıyla korumaktadır.


MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ VE PROSES EKİPMANLARI TEMİNİ
Altek A.Ş. bünyesinde barındırdığı uzman mühendis kadrosu ve tedarikçileri ile  üst düzeyde teknik ilişkileri ile her türlü prosesiniz için tasarım, genel ve detay mühendislik hizmetleri vermektedir.

Ayrıca cam, grafit, emaye, paslanmaz çelik ve egzotik metallerden proses ekipmanları  temininin  yanında çelik, paslanmaz çelik ve egzotik metallerden proses ekipmanları imal edebilmekte, anahtar teslim tesis kurabilmekte, tesis start-up ve eğitimi hizmetlerini sunabilmektedir.


MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ VE PROSES EKİPMANLARI ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ :
HPD
De Dietrich Process Systems
Krauss Maffei Process Technology

Altek A.Ş. selüloz, kağıt, sunta ve mdf sektörlerine yönelik yatırımlarda temsilciliğini yaptığı firma desteğiyle ülkemizde yapılması mümkün ekipman ve makinelerin imalatı, kurulumu, devreye alınışında faaliyet göstermektedir.


SELÜLOZ, KAĞIT, SUNTA VE MDF SEKTÖRLERİNDE ÇÖZÜM ORTAĞIMIZ :
Metso Paper


SIVI TRANSFERLERİ ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ :
ITT Industries: Goulds Pumps
Richter Chemie Technik GmbH
Price Pump

Altek A.Ş. her türlü ısı transferi, enerji geri kazanım, evaporasyon ve kondensasyon prosesleri için paslanmaz çelik, grafit, cam ve egzotik metallerden mamul; plakalı, contalı ısı değiştiriciler, silindirik tip plakalı ısı değiştiriciler, plaka-serpantin  tip ısı değiştiriciler,kaynaklı plakalı ısı değiştiriciler ve shell & tube ısı değiştiricilerin dizaynı, temini ve/veya üretimi ile satış sonrası destek hizmetlerini sunmaktadır.

ISI TRANSFERLERİ ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ :
QVF

Distribütörlükler