KURUMSAL

Haberler


Metso 15. “Tissue Making Conference”

Metso 15. “Tissue Making Conference” ı, 19-21 Eylül tarihlerinde Karlstad’da gerçekleşti.
...haberin devamı

Image description Image description Image description

Hayat Kağıt Dünya Hız Rekorunu kırdı

Metso tarafından tedariği sağlanan Advantage DCT 200TS Tissue Makinasının start-up’ı 18 Aralık 2010 tarihinde gerçekleştirildi. O tarihten itibaren yetenekli ekibi, titiz ve sıkı çalışması sonucunda Hayat Kimya, 1 Haziran 2012 tarihinde 24 saatlik üretim esnasında 2210 m/dak. hıza ulaşarak “Dünya Hız Rekorunu Kırdı”.

...haberin devamı

Image description

KİPAŞ Holding Projesi Başladı

Metso, Kipaş Kağıt Sanayi A.Ş.’nin Kahramanmaraş daki 80 milyon Euro tutarındaki yatırımı için tedarik edeceği yıllık 450.000 ton kapasite ile çalışacak olan karton (testliner, fluting) makinesinin start-up’ınn 2013 yılında gerçekleşmesi hedefleniyor.

...haberin devamı

Lila Kağıt’ın 2.Makinası da Üretime Başladı

Lila Kağıt 2008 yılında tedarik edilen ilk makinanın ardından tedarikçimiz Metso tarafından sağlanan 2. Tissue makinası Advantage DCT 200 TS de, 24 Ocak 2012’de üretime başlamıştır.

...haberin devamı

ALKİM ALKALİ KİMYA A.Ş. Sodyum Sülfat Sevkiyatına Başladı

Dünyanın en büyük sodyum sülfat üreticilerinden birisi olan ALKİM ALKALİ KİMYA A.Ş. 2011 yılında tamamlanan Çayırhan tesislerinde yıllık 120.000 ton kapasite ile üretime başladı ...haberin devamı


Ak Gıda San. ve Tic. A.Ş. üretime başladı

Ak Gıda(Tül Kağıt), Pamukova/ Adapazarında kurduğu yeni Temizlik Kağıdı Üretim Tesisinde tedarikçimiz Metso’dan aldığı ilk tissue makinesi Advantage DCT 200 ile 29 Ağustos 2011 tarihinde üretime başladı.

...haberin devamı

Image description

Kastamonu Entegre son yatırımında Metso’yu tercih etti

Kastamonu Entegre Adana’da gerçekleştirdiği son yatırımında Metso’yu tercih etti. Ahşap esaslı panel üretim sektöründe Türkiye’nin en büyük üreticilerinden biri olan Kastamonu Entegre Metso nun en yeni modeli olan EVO 70 Defibratör Sistemini ilk alan firma oldu.

...haberin devamı

Distribütörlükler