Hizmetlerimiz

Kağıt, Selüloz ve Panel Üretimi

Image description

Altek A.Ş. dünya çapında 50’den fazla ülkeye hizmet veren Finlandiya kökenli küresel tedarikçi Metso Paper firmasının Türkiye temsilciliğini başarı ile yürütmektedir.


METSO PAPER

Selüloz ve kağıt sektörlerine yönelik proses, makine ve ekipman tasarımı ve üretimi yapan uluslararası bir firmadır. Ayrıca, bu alandaki tecrübesi ile servis, revizyon ve modernizasyon hizmetleri de sağlamaktadır.

Geçmişte yüksek teknoloji ürünü, hızlı ve geniş kağıt makineler üretmesi ile tanınan Metso Paper, müşteri odaklı bir anlayış benimseyerek servis, revizyon ve modernizasyon alanlarında faaliyetlerine ağırlık vermeye başlamıştır.

Metso Paper firmasının başlıca faaliyet alanları:
Kağıt Üretim Hattı
Karton Üretim Hattı
Temizlik Kağıdı Üretim Hattı
Vals kaplama, Taşlama ve Bakım Hizmetleri
Taşlama ve Bakım Hizmetleri
Yedek Parça ve Servis Hizmetleri
Mekaniksel Hamur (Odun Hamuru)
Kimyasal Hamur (Selüloz)
Selüloz Kurutma
Atık Kağıt İşleme
Su ve Kimyasal Yönetimi
Havalandırma ve Ventilasyon

METSO PANELBOARD
Metso Panelboard, aynı zamanda İsveç merkezli olarak, Refiner’a yönelik operasyonlar için yüksek kalite ve üstün teknoloji ile sahip olduğu uluslararası satış ve müşteri ağına başarıyla hizmet vermektedir.
Metso, MDF endüstrisi için, yonga ve elyaf hazırlama teknolojisini de temin etmektedir.

Ön Odun Sahası:

Metso, yonga işleme konusundaki yüzyılı aşan tecrübesi ve üstün teknolojisiyle selüloz, kağıt ve sunta & MDF sektörlerinde  hizmet vermektedir. Bu sektörlerde odun sahası için tüm sistem, proses ve ekipmanlar Metso tarafından sağlanmaktadır.

Yonga Yıkama:

Kaliteli MDF üretmek için yongalar safsızlıklardan olabildiği kadar arındırılmalıdır. Bunun için kabuk soyma ve eleme işlemleri yeterli gelmemektedir. Yonga Yıkama işlemi bu noktada düşük mineral içerikli üretim için gereklidir.

Refiner:

Refiner, güç, sağlamlık ve güvenirliği bir arada sunarak, bir MDF üretim hattında maaliyet avantajlı lif üretimini düşük enerji tüketimiyle garanti etmektedir. Metso Defibratör sisteminde ise, tüm proses sürekli etkili kılınan lif kalitesi üretimi için ayarlanmıştır. Metso Paper refineri ilk kez üreten Sunds firmasını kendi bünyesine dahil ederek dünyadaki ilk refiner üreticisi olma ünvanını kazanmıştır.


Refiner Bıçakları ve Şineke:

Refiner sistemi içinde bulunan iki önemli sarf ürün olan şineke ve bıçakların dizaynı üretimde kritik bir rol oynamaktadır. Bu ürünlerin seçimi sadece kaliteyi etkilemekle kalmayıp, aynı zamanda maaliyet avantajlı lif üretimine ulaşmak için de ana parametredir. Metso; lif kalitesi, düşük enerji kullanımı ve bıçak kullanım ömrünü uzatma konularına odaklanmıştır.

Distribütörlükler